Napady

Nic se nerozbije: 10 nejspolehlivějších benzínových motorů

Nejodolnější motory zpravidla nebývají konstrukčně nejprogresivnější, bez přeplňování a jiných technických oříšků. I když existují výjimky. Naše hodnocení jsme sestavili na základě našich zkušeností a doporučení od poskytovatelů služeb. A dál. Nebuďte překvapeni, když některé z motorů, které jsme uvedli, již nelze najít v moderních autech – koneckonců úplné statistiky vyžadují čas – ale na sekundárním trhu je jich spousta.

VW 1.6 MPI EA 211

Vyměňme desítky z motoru VW 1.6 MPI řady EA 211 Tento agregát byl koncipován jako jednoduchý a nenáročný motor pro levné modely koncernu. Naši krajané jej znají z modelu Polo, který se v Kaluze vyrábí od roku 2010. To neznamená, že se motor ukázal jako bezvadný ve spolehlivosti, i když se celkově ukázal jako docela odolný a docela spolehlivý. Pravda, zpočátku jsme se museli smířit se spotřebou oleje – spotřeba tekutého maziva někdy dosahovala 500 gramů na 1000 km. Po změně konstrukce pístové skupiny se spotřeba znatelně snížila. Současně se místo řetězu objevil řemen v pohonu mechanismu distribuce plynu. Předpokládá se, že od roku 2015 se motor zbavil většiny problémů. Je pravda, že na některých kopiích stále zůstávají úniky oleje, stejně jako únik oleje a chladicí kapaliny přes těsnění. Motor lze volit ve dvou výkonových variantách: 90 a 110 koní. Jeho zdroj je 250 000 – 300 000 km.

Opel 1.8 Z18UČEDNÍCI

1,8litrová „čtyřka“ řada Opel Z18XER byla instalována nejen na Vectry, Astry a Insignie, ale také na příbuzné modely GM. Konstrukce motoru je vcelku jednoduchá – distribuované vstřikování, žádné hydraulické kompenzátory ventilů. Z technických lahůdek můžeme zmínit pouze systém řízení časování ventilů. To může být důvod, proč je schopen ujet 300 000 km, a často i více, před většími opravami. Je pravda, že předtím budete muset vyměnit rozvodový řemen, těsnění víka ventilů, výměník tepla a těsnění klikového hřídele. Není to však příliš drahé. Kromě toho má motor dobrou údržbu a náhradní díly jsou levné.

Hyundai/Kia 1.6 G4FC

Tento motor je instalován na Solaris a Rio od roku 2010. U druhé generace těchto modelů jednotka získala druhý fázový měnič na výfukových hřídelích. Základem motoru je hliníkový blok a hlava válců, k pohonu rozvodů slouží kovový řetěz s životností minimálně 150 000 km. Ventilové vůle se seřizují mechanicky každých 40 tisíc km. Mezi slabá místa je třeba poznamenat katalyzátor, který může někdy selhat po 50 – 70 350 km. Hlavní věcí je včas rozpoznat poruchu a přijmout opatření. Jinak se keramické částice ze zborceného měniče dostanou do pístu a zabijí motor. Pokud použijete kvalitní palivo a olej, vydrží motor až 000 XNUMX km, i když předtím budete muset vyměnit téměř všechna těsnění a těsnění.

Nissan HR16DE

Šestnáctiventilový motor od Nissanu pochází z 90. let, kdy se montoval do mnoha modelů koncernu. Za tuto dobu se jednotce podařilo zbavit se dětských nemocí a dnes se předvedla v tom nejlepším. Nahoře je obdařen svižnou trakcí a dobře táhne od volnoběhu. Na malé auto třídy C to stačí i jezdcům se závodními ambicemi, samozřejmě v rámci rozumu. Motor miluje vysoké otáčky, ale v každodenních dopravních zácpách zkysne. Pokud jedete dlouhou dobu nízkou rychlostí a strkáte se ve frontách aut, mohou se pístní kroužky zaseknout. Proto je třeba čas od času nechat motor zapálit, po dálnici se prohánět v nadprůměrných rychlostech. Jinak je motor příkladně spolehlivý. I rozvodový řetěz se bude muset obnovovat až po 250 000 km. A zdroj motoru dosahuje 350 tisíc km.

Přečtěte si více
Rajčata v polykarbonátovém skleníku: podmínky a pravidla výsadby

mitsubishi 2.0 4B11

Tento motor se vyrábí od roku 2005. Byl instalován na mnoha modelech koncernu, zejména na Outlanderu a desátém Lanceru. Motor je celý hliníkový, s litinovými vložkami nalisovanými do bloku, 16ventilovou hlavou a hydraulickými kompenzátory v pohonu ventilů. Systém variabilního časování ventilů je k dispozici ve dvou verzích: pouze na sacích ventilech nebo na obou hřídelích a rozvodový mechanismus je řetězový.

Spolehlivost této „čtyřky“ je z velké části způsobena jednoduchostí designu, bez nových, ale rozmarných zvonků a píšťalek. Konstrukce a kvalita kovu je docela slušná. Motor se do oblasti oprav dostává především kvůli přirozenému opotřebení skupiny válec-píst. A to se může stát při 300-400 tisíc km. Navíc má opravnou velikost a originální náhradní díly lze zakoupit samostatně.

mazda 2.0 Skyactive-G

Benzinová „čtyřka“ od Mazdy v našem hodnocení je spíše výjimkou než pravidlem. Motor je prostě napěchovaný inovativními technologiemi – až na to, že chybí přeplňování turbodmychadlem. Mezi technické lahůdky patří přímé vstřikování, systém pro změnu fází v mechanismu rozvodového řetězu na obou hřídelích, výfukové potrubí pocházející z motorsportu, fungující podle schématu 4-2-1, a také kompresní poměr 14:1, což je rekord pro moderní benzínové motory. Motor navíc pracuje současně podle Atkinsonova a Ottova cyklu, což umožňuje vysoký výkon (150-168 koní a 208 Nm) a šetrnost k životnímu prostředí při rekordně nízké spotřebě paliva (4,9 l/100 km dle výrobce).

Nejdůležitější však je, že Skyactive „čtyřka“ se ukázala jako extrémně spolehlivá. Druhou stranou mince jsou však jeho nároky na kvalitu paliva a oleje. V tomto případě musíte neustále sledovat hladinu tekutého maziva. Protože motory „Skyactive“ hojně využívají olej jako odpad a jeho nedostatek může vést k poruše.

Motor této řady se vyrábí od roku 2011 a zatím se nevyskytly žádné zvláštní problémy a ty, které se vyskytly, byly rychle odstraněny. Některá auta s takovým motorem mají najeto více než 250 000 km a jsou stále v provozu. Je pravda, že udržovatelnost motoru není nejvyšší a s náhradními díly mohou nastat potíže.

renault 1.6 K4M

Motor K4M od Renaultu pochází z 90. let a za tu dobu se příliš nezměnil. A moderní zvonky a píšťalky – dvouhřídelový rozvodový mechanismus a hydraulické kompenzátory v pohonu ventilů. Blok válců je litinový, skupina pístů je prověřená časem a není náchylná na spotřebu oleje. Motor má vynikající zátah v nízkých otáčkách a spíše skromný apetit a také je lhostejný k mírnému přehřívání. Při použití kvalitního spotřebního materiálu a včasné výměně spotřebního materiálu, zejména rozvodového řemene s válečky a čerpadla chladicí kapaliny, motor předvádí zázraky spolehlivosti.

Pravda, odborníci označují motor za vychcaný – po 150 000 km začnou prosakovat těsnění víka ventilů, olejová těsnění a těsnění klikového a vačkového hřídele. Občas se vyskytnou poruchy v elektronice motoru – selžou snímače a jednotky, zapalovací cívky. A to je asi vše. Před generální opravou najede K4M klidně 400 000 km. Navíc náklady na náhradní díly a práci budou velmi skromné.

Subaru 2.0 FB20

Motor FB20 boxer nahradil motor řady EJ20, který byl v roce 2010 legendární svou spolehlivostí. Při vývoji nového motoru boxer byly zohledněny všechny nedostatky jeho předchůdce a byly použity odlehčené písty, asymetrické ojnice, přepracován byl systém chlazení. Motor se stal ještě odolnějším díky použití řetězu v rozvodovém mechanismu místo ozubeného řemene a do hliníkového bloku válců motoru jsou zalisována litinová pouzdra. I když to nebylo bez problémů. První exempláře měly vadný blok válců, což způsobilo prudký nárůst spotřeby oleje. Od roku 2013 je ale tato závada odstraněna. I když se stále doporučuje nosit s sebou kanystr s olejem.

Přečtěte si více
Můžete jíst zelený česnek?

Obecně platí, že motor se ukázal být stejně výkonný jako EJ20. I když z hlediska udržovatelnosti je to stále horší. FB20 také miluje kvalitní palivo a olej a také pravidelnou údržbu v intervalech 10 000 km, nebo raději častěji. Náhradní díly jsou drahé a kvalitních „neoriginálních“ je na trhu málo. Životnost motoru se ale blíží 400 000 km.

Toyota 2.0 3ZRFAE

Tato pohonná jednotka od Toyoty zdědila odolnost a spolehlivost po svém předchůdci, řadě AZ. Zároveň jsem se zbavil problémů se slabostí závitu bloku. Zároveň se stal technicky vyspělejším, o něco výkonnějším a ekonomičtějším. Poprvé byl motor vybaven systémem Valvematic, který plynule mění výšku zdvihu ventilů, objevily se hydraulické kompenzátory a systém dvojitého variabilního časování ventilů na sacích a výfukových hřídelích (Dual VVT-i). A právě ona se ukázala jako slabý článek. Po 100-130 tisících kilometrech selhaly spojky pro reverzaci fází. Výměna však nestojí mnoho – opravy budou stát asi 25 000 rublů.

Obecně platí, že náklady na originální náhradní díly pro Toyota jsou levnější než většina jejích konkurentů a cena restaurování je nejnižší mezi jejími japonskými spolužáky. Životnost motoru je cca 350 000 – 400 000 km.

Honda 2.0 R20A

Další japonský motor, Honda R20A, je v první trojici. Je spolehlivý a má poměrně jednoduchý design a je stále instalován na některých modelech společnosti. Najdeme ho na předchozích generacích Accordu a posledních třech generacích CR-V. Vyrábí se od roku 2005. Motor má dobrý zátah v celém rozsahu a především silný záběr po 3000 ot./min. Je pozoruhodné, že „čtyřka“ se rychle točí až na 7000 155 otáček za minutu – to se odráží v motocyklových zkušenostech při navrhování pohonných jednotek automobilů. Motor je celý „hliníkový“, s jediným vačkovým hřídelem, který pohání řetěz o výkonu 45 koní, což je na tehdejší dobu docela slušné. Systém i-VTEC je zodpovědný za nastavení fáze. Neexistují žádné hydraulické kompenzátory – je třeba je seřídit každých 000 80 km, i když ve skutečnosti je provoz vyžadován mnohem méně často – po 120-XNUMX XNUMX km.

Životnost motoru je 350 000-450 000 km. Kvalita výroby dílů je vyšší než u konkurence. Jde jen o to, že rozměry pro opravu motoru nejsou původně uvedeny. Náhradní díly na motory Honda nejsou levné, takže velké opravy jsou mezi Japonci jedny z nejdražších.

V tomto srovnávacím hodnocení se omezíme pouze na spalovací motory, které jsou instalovány v osobních vozech Audi. Je důležité pochopit, že spolehlivost motoru je relativní pojem. S rostoucím výkonem a účinností se snižuje životnost pohonné jednotky. Kromě toho motory vyrobené před více než 20 lety budou a priori horší než nové motory, pokud jde o kvalitu jejich dílů. Proto jsme zkontrolovali nejspolehlivější motory Audi, přičemž jsme vzali v úvahu několik parametrů najednou – výkon, výkon, četnost oprav, snadnost údržby atd.

1. místo: AAH 2.8 V6

Jedna z nejinteligentněji navržených zážehových šestiválcových pohonných jednotek, vyráběná v letech 1990 až 1997. Instalována na Audi 80, 100, A4, A6, A8. Součást rodiny EA835.

  • Pouze 2 ventily na válec. Toto je ideální konfigurace pro rozvoj výkonu bez ztráty točivého momentu nebo vysoké spotřeby paliva.
  • Velký objem díky zdvihu pístu. Umožňuje spalovacímu motoru vyvinout dobrý točivý moment při nízkých a středních otáčkách.
  • Prakticky nezničitelný. Někteří majitelé ji mají stále v provozu bez větších oprav.

Podle nás je to nejlepší motor Audi.

Přečtěte si více
Jak daleko od sebe sázet thuju columna? Průvodce zahradou a zeleninovou zahradou
Celý název EA835 AAH 2.8 V6
Kdy byla vydána? 1990-1997
Moc 174 l. z.
Moment 245 Nm
BC materiál litina
Jídlo injektor
Typ Ve tvaru písmene V
Počet válců / ventilů 6/2
Zdvih pístu 86,4 mm
Průměr válce 82,5 mm
Stupeň komprese 10,3 jednotek
Objem 2771 ml cm
Ekologické normy Euro 2
Přibližný zdroj 350 000 km

2. místo: 2.5 TFSI

audi S tímto řadovým 5válcovým motorem získal ocenění „Motor roku ve své třídě“. Porotě se nejvíce líbil mimořádný výkon a jedinečný sportovní zvuk tohoto spalovacího motoru.

Byl vyvinut v roce 2009 a v roce 2017 prošel zásadní modernizací, která zahrnovala zavedení vylepšených technologií a zvýšení výkonu. Motor 2.5 TFSI je vybaven pěti válci a přeplňováním turbodmychadlem, které poskytuje zvýšený výkon a točivý moment. Základní modifikace vyvíjí výkon 340 koní. s, ale existují také vylepšené verze, které produkují 400 hp. S.

Tento motor byl instalován mimo jiné do Audi RS 3 Sportback, TT RS Coupé a Roadster. 2.5 TFSI je proslulý svou spolehlivostí, ale postupem času není bez svých slabin:

  • opotřebení olejových uzávěrů, což vede ke zvýšené spotřebě oleje;
  • Rozvodový řetěz – vyžaduje pravidelnou kontrolu.

Jinak se jedná o solidní jednotku, která je skvělá pro ty, kteří hledají vysoký výkon a efektivitu. Nejnovější technologie použité při výrobě motoru zaručují odolnost tohoto motoru.

Celý název EA 855 2.5 TFSI
Kdy byla vydána? 2009-2014
Moc 340 l. z.
Moment 450 Nm
BC materiál litina
Jídlo přímé vstřikování
Typ v souladu
Počet válců / ventilů 5/4
Zdvih pístu 92,8 mm
Průměr válce 82,5 mm
Stupeň komprese 10 jednotek
Objem 2480 ml cm
Ekologické normy Euro 5
Přibližný zdroj 220 000 km

3. místo: 1.9 TDi

Jeden ze starých a spolehlivých čtyřválcových motorů Audi. Odborníci vyzdvihují jeho vysokou odolnost proti opotřebení a opravitelnost. Při správné údržbě a relativně dobrém palivu mohly tyto motory najet 300 000-400 000 kilometrů bez větších oprav. Motor byl instalován na Audi 80 B4, A4 B5, A3 1, Cabrio, Volkswagen Golf a další.

Co vyniká především: blok válců mnoha moderních motorů Audi a VW byl převzat z 1.9 TDi. To vypovídá o mnohém – provedení je téměř dokonalé, bez chyb.

Kompresor 1.9 TDi – Garrett GT1544S nebo KKK K03. Výkonnější verze motoru jsou vybaveny turbínou Garrett GT1749V s proměnnou geometrií.

Celý název EA180/188 1.9 TDI
Kdy byla vydána? 1991-2010
Moc až 110 l. S.
Moment až 235 Nm
BC materiál litina
Jídlo přímé vstřikování
Typ v souladu
Počet válců / ventilů 4/2
Zdvih pístu 95,5 mm
Průměr válce 79,5 mm
Stupeň komprese 19,5 jednotek
Objem 1896 ml cm
Ekologické normy Euro 1/2
Hmotnost 200 kg
Kolik oleje pojme? 4,3 litrů
Přibližný zdroj 400 000 km

4. místo: 2.0 TFSI

Benzinový motor 2.0 TFSI vyráběla Audi AG v letech 2004 až 2014. Instalován na Audi TT, TTS, Volkswagen Passat, Polo. Tato pohonná jednotka kombinuje výhody technologií přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva, což má za následek úsporu paliva. Použitý kompresor je BorgWarner K03 s tlakem do 0,9 bar nebo produktivnější KKK K04.

Motor má mnoho výhod, ale vyzdvihneme pouze dvě:

  • vysoký výkon spolu s úsporou paliva;
  • obrovská rezerva pro posílení – lze snadno přidat až 300 koní. S. výkon bez obav z poškození pístové skupiny.
Celý název EA113 2.0 TFSI
Kdy byla vydána? 2004-2014
Moc až 271 l. S.
Moment 350 Nm při 5000 ot./min
BC materiál litina
Jídlo přímé vstřikování
Typ v souladu
Počet válců / ventilů 4/4
Zdvih pístu 92.8 mm
Průměr válce 82.5 mm
Stupeň komprese 10.5 jednotek
Objem 1984 ml cm
Ekologické normy Euro 4/5
Hmotnost 152 kg
Kolik oleje pojme? 4.6 litrů
Přibližný zdroj 300 000 km+
Přečtěte si více
Metody diagnostiky elektrických zařízení - Studopedie

5. místo: EA288 2.0 TDi

Mezi pohonnými jednotkami vyráběnými v posledních desetiletích vynikají zejména vznětové motory EA288 2.0 TDi. Tyto motory jsou evolucí modelu EA189. Tato rodina byla vydána v roce 2012 a vyráběla se do roku 2020 v mnoha modifikacích. Motory byly instalovány na Audi A3, Q3, A4 B9, A5 F5, Q5 FY. A také na Volkswagen Passat, Škoda Superb, Tiguan a další.

EA288 je vybaven dvěma turbodmychadly a systémem vstřikování AdBlue pro zajištění čistých emisí. V závislosti na verzi vyvine výkon 150 koní. s, 184 koní s, 190 l. S. Spolehlivost tohoto motoru byla potvrzena odborníky a majiteli automobilů. Za prvé, je přizpůsoben pro použití v Rusku. Za druhé, má vysokou účinnost paliva.

Motory rodiny EA288 2.0 TDi však nejsou imunní vůči poruchám a poruchám při vysokém počtu najetých kilometrů:

  • Ucpaný systém vstřikování AdBlue. Problém nejčastěji nastává, pokud neudržujete dostatečnou hladinu kapaliny v nádrži.
  • Porucha turbodmychadla. Obvykle způsobeno únikem oleje nebo mechanickým poškozením.
  • Rozvodový řemen. Vyžaduje pravidelnou výměnu.
Celý název EA288 2.0 Tdi CRLB
Kdy byla vydána? 2012-2020
Moc 150 l. z.
Moment 340 Nm
BC materiál litina
Jídlo Vstřikovací systém
Typ v souladu
Počet válců / ventilů 4/4
Zdvih pístu 95,5 mm
Průměr válce 81 mm
Stupeň komprese 16.2 jednotek
Objem 1968 ml cm
Ekologické normy Euro 5/6
Přibližný zdroj 320 000 km

6. místo: 3.0 TFSI

Díky svému výkonu a dynamice je považován za jeden z nejlepších kompresorových benzinových spalovacích motorů v nabídce společnosti. Vyvinutý Volkswagenem je založen na architektuře V6, má objem 3.0 litru a vyvíjí výkon až 354 koní. S. Tuning vám však umožní vymáčknout z něj všech 540 koní. S.

S tímto motorem vůz zrychlí na 100 km/h za 5,1 s, což je na vůz střední třídy dobrý výsledek. Instalováno na mnoha modelech Audi: S4, A6, Q7 a další. 3.0 TFSI byl také použit ve Volkswagenu Touareg Hybrid. Nejlépe svůj výkon odhalí s převodovkou Audi S Tronic.

Čím si získal popularitu:

  • Odolné kliky dlouhé 153 mm;
  • Vylepšené ventilové pružiny;
  • Spolehlivý rozvodový řetěz – vydrží tak dlouho jako samotný motor;
  • Kompresor Eaton Roots – vytváří tlak přes 0,8 bar (modifikace CTUD, která byla instalována na Audi SQ5).

Nevýhody se objevují při vysokém počtu najetých kilometrů:

  • zvýšená spotřeba oleje;
  • problémy se spolehlivostí chladicího systému;
  • přehřátí turbíny.
Celý název EA837
Kdy byla vydána? 2008-2017
Moc až 540 l. S.
Moment až 470 Nm
BC materiál hliník
Jídlo přímé vstřikování nebo přímé vstřikování + distribuované
Typ Ve tvaru písmene V
Počet válců / ventilů 6/4
Zdvih pístu 89 mm
Průměr válce 84,5 mm
Stupeň komprese 10,5-10,8 jednotek
Objem 2995 ml
Ekologické normy Euro 5, Euro 6
Hmotnost 190 kg
Spotřeba oleje na 1000 km 500 g
Kolik oleje pojme? 6,5-6,8 litrů
Přibližný zdroj přes 250 km

7. místo: 3.0 V6 TDi

Další moderní vznětový motor rodiny EA896 s podélným uspořádáním. Tento motor byl navržen tak, aby poskytoval vysoký výkon, hospodárnost a spolehlivost. Instalováno na Audi A8 D3, Q7 4L a další.

Pracovní objem spalovacího motoru je 3.0 litru a výkon dosahuje 240 koňských sil. Má několik výhod:

  • Vysoce výkonný palivový systém Common Rail s piezo vstřikovači;
  • Čtyři rozvodové řetězy s napínáky;
  • Ventily se servopohony pro každý válec;
  • Vysoký točivý moment – ​​500 Nm.
  • Nízká hladina hluku a vibrací.
Přečtěte si více
Piliny na zahradu: 5 způsobů, jak využít piliny na zahradě
Celý název EA896 CASA
Kdy byla vydána? 2007-2011
Moc 240 l. z.
Moment 500 Nm
BC materiál litina
Jídlo Vstřikovací systém
Typ Ve tvaru písmene V
Počet válců / ventilů 6/4
Zdvih pístu 91,4 mm
Průměr válce 83 mm
Stupeň komprese 17 jednotek
Objem 2967 ml cm
Ekologické normy Euro 4
Hmotnost 215 kg
Přibližný zdroj 350 000 km

8. místo: 1.4 TFSI

Motor 1.4 TFSI byl vyvinut v roce 2006. Součást rodiny EA111-TSI. Vybaveno turbodmychadlem, které zajišťuje efektivní provoz při nízkých otáčkách motoru. Instalováno na vozy Audi A1 1, Škoda Octavia 2, VW Golf a další.

  • vysoký výkon a účinnost – s výkonem 122 koní. S. spotřebuje pouze 5 litrů paliva na 100 km na dálnici (ve VW Golf);
  • spolehlivost při správném provozu a údržbě – najeto cca 300 000 km.

Motor má však několik nevýhod, které se začínají objevovat při vysokém počtu najetých kilometrů:

  • vysoká spotřeba oleje;
  • zvýšené nebezpečí požáru při extrémní zátěži;
  • vysoké náklady na opravy – díky složité konstrukci této pohonné jednotky.
Celý název EA111 CAXA 1.4 TSI
Kdy byla vydána? 2006-2016
Moc 122 l. z.
Moment 200 Nm
BC materiál litina
Jídlo přímé vstřikování
Typ v souladu
Počet válců / ventilů 4/4
Zdvih pístu 75,6 mm
Průměr válce 76,5 mm
Stupeň komprese 10 jednotek
Objem 1390 ml cm
Ekologické normy Euro 4/5
Hmotnost 130 kg
Přibližný zdroj 275 000 km

9. místo: 3.2 FSI

Audi AG představilo motor 3.2 FSI ve tvaru V v roce 2004 v Audi A3. Tato atmosféricky plněná šestiválcová jednotka z rodiny EA837 se vyznačuje přímým vstřikováním paliva a variabilním časováním ventilů. Instalováno na Audi A6 C6, A4 B7, A8 D3 atd.

Navzdory skutečnosti, že tento motor s přirozeným sáním se vyznačuje vysokým výkonem a výkonem, majitelé s vysokým počtem najetých kilometrů zaznamenávají mnoho nedostatků:

  • vzhled rýhování na stěnách válce;
  • protahování rozvodového řetězu;
  • koksování sacích ventilů a kanálů hlavy válců;
  • předčasná porucha vstřikovačů paliva – doporučuje se používat benzín třídy ne nižší než AI-98;
  • olejový hořák.
Celý název EA837 AUK 3.2 FSI
Kdy byla vydána? 2004-2010
Moc 256 l. z.
Moment 330 Nm
BC materiál hliník
Jídlo přímé vstřikování
Typ Ve tvaru písmene V
Počet válců / ventilů 6/4
Zdvih pístu 92,8 mm
Průměr válce 84,5 mm
Stupeň komprese 12,5 jednotek
Objem 3123 ml cm
Ekologické normy Euro 4
Přibližný zdroj 260 000 km

10. místo: 4.0 TFSI

Naše hodnocení uzavírá motor 4.0 TFSI od Audi z rodiny EA824. Jde o osmiválcový 4litrový agregát ve tvaru V se dvěma turbodmychadly. Instalováno na Audi A8 D4.

  • vysoká spotřeba paliva – ve městě spotřebuje asi 13 litrů benzínu;
  • vysoké náklady na údržbu – biturba jsou a priori komplexní v designu;
  • krátká životnost – málokdy ujedou více než 200 000 km bez větších oprav.

První tři motory Audi v žebříčku jsou tedy benzinový 6 V2.8, řadový 5válec 2.5 TFSI a vznětový 4válec 1.9 TDi. Dva z těchto motorů jsou starší a pouze jeden byl modernizován v roce 2017.

Sdílejte příspěvek «Top 10: Nejspolehlivější motory Audi»

Doporučujeme vidět:

  • Výběr oleje pro motor BMW
  • Co je Vanos v motorech BMW
  • Testovací jízda s BMW iX 2022
  • Recenze BMW řady 5
  • Vyplatí se koupit Opel Astra J hatchback?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button